Hakkımızda

Okulumuz Ataşehir Koleji; Modern ve yenilikçi bir eğitim anlayışı sürdürmektedir.

Bu eğitim anlayışı günümüzde Atatürk İlkelerine bağlı vatandaşlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Misyonumuz

Mutlu, özgüvenli, kendisiyle barışık, başarılı, ilkeli, duyarlı, açık fikirli, araştıran-sorgulayan, iletişim becerileri gelişmiş, öğrenmeye ve yeniliklere açık, öz değerlendirme yapabilen, işbirliğine yatkın, yaratıcı ve eleştirel düşünen, akılcı, cesaretli, çok yönlü gelişime açık, ulusal kültürünü özümsemiş, aynı zamanda küresel bakış açısına sahip bireyler yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Amacımız, dayandığımız Atatürk ilke ve inkılaplarından aldığımız güçle geleceğe yön veren insanları yetiştirecek lider, araştırmacı bireyleri kuşatacak ve onları hayallerine bir adım daha yaklaştıracak eğitim kurumlarına hazırlamaktır. Öğrencilerimizin ilgi, ihtiyaç ve bireysel farklılıklarına göre hazırlanan eğitim programımız ve kültürel, sanatsal, etkinliklerimizle hayal güçlerini destekleyecek düzeyde tanınan ve tercih edilen bir kurum markası olmaktır.

İlyas ENNİ

Eğitim Koordinatörü ve Okul Müdürü

İyiye, doğruya ulaşmanın birinci kuralı bilinçli adım atmaktır. Bilinci besleyen eğitimin nitelik bakımından geliştirilmesi de özgür, çağdaş, demokratik, düşüncelere bağlıdır. Sözü edilen kavramlarda sistemleştirilen eğitim sürecini tamamlayan bireylerin oluşturduğu toplumlar ‘gelişmiş’ diye adlandırılırlar. Gelişmişlik özelliğini hak edebilmek için çağın gereklerini doğru saptamak, yakından izlemek, örnek modeller oluşturmak ve bunları uygulamak zorunluluğu vardır. Kararlı adımlarla izlenmesi gereken yol, toplumları aydınlığa ulaştıracaktır. Çağdaş, demokratik, özgür düşüncelerle uygulanan eğitim modeli insanlığın vazgeçilmezlerindendir. Böyle bir kimlikle oluşan bir eğitim kurumunda göreve başlıyor olmanın sevincini sizlerle paylaşıyor olmanın gururunu duyuyorum.


Etkinlikler & Duyurular

Ortaokul Haberleri

Ortaokul İletişim

Kurum olarak amacımız; öğrencilerimize olumlu ve onları güvenle geleceğe taşıyacak bir yol sunmaktır.

Atatürk Mah. Girne Cad. No:39-41A
Ataşehir/ISTANBUL
P: +90 216 548 20 22 F: +90 507 195 93 27 info@istanbulatasehirkoleji.com

Mesaj Formu