Kodlama ve Robotik Eğitimi

Teknoloji dünyasının küçük devleri artırılmış gerçeklik ve kodlama ile tanışıyor. Bu atölyede robotlar değil çocuklar problem çözmeyi öğreniyor. Ataşehir Koleji Bilişim Atölyesi ile üç boyutlu düşünme zamanı...

Kodlama Uygulamaları,

Kodlama ve bilgi işlemsel düşünme becerileri bugün mümkün kılınan tüm teknolojilerin arkasındaki önemli beceridir. Çocukları, teknolojiyi sadece tüketen değil, onun gelişimi ve üretimine katkı sağlayacakları bilgi ve becerilerle donatmak önemlidir. Çocukları erken yaşta kodlama ve bilgi işlemsel düşünme ile tanıştırmak ve onları kodlama üretim sürecinin bir parçası yapmak gelecekte kendilerinin de teknoloji geliştiren bireyler olmasını sağlayacaktır.

Robotik uygulamaları,

Çocuklara oyun oynamanın çok ötesinde bir eğitim vermektedir.

Çocuklara yönelik hazırlanmış Robot tasarım kitleri, basit olduğu kadar çocuğun zekâsını ve becerisini zorlayıcı bir özelliği olduğu için önemli ve etkili bir eğitim aracıdır.

Ataşehir Kolejinde verilen tüm eğitimler öğrendiklerini destekleyecek pedagojik oyunlar ve bilgisayarsız aktivitelerle de desteklenmektedir.

Atölyemizde çocuklar problem çözme, eleştirel ve sorgulayıcı düşünme, iletişim becerileri, grupla takım olarak çalışma,  kendi ürününü tasarlama ve üretme gibi 21. yüzyıl becerileri ile desteklenen Arduino ile Akıllı teknoloji uygulama eğitimlerini alırlar.


Etkinlikler & Duyurular

Ortaokul Haberleri

Ortaokul İletişim

Kurum olarak amacımız; öğrencilerimize olumlu ve onları güvenle geleceğe taşıyacak bir yol sunmaktır.

Atatürk Mah. Girne Cad. No:39-41A
Ataşehir/ISTANBUL
P: +90 216 548 20 22 F: +90 507 195 93 27 info@istanbulatasehirkoleji.com

Mesaj Formu